محل تبلیغات شما

(اوقات فراغت سه پسر)

زهره امراه نژاد

من اسمم سروش و با دودوست دیگرم، سیامک و سیاوش  همیشه تابستانکه می شد و مدرسه ها تعطیل می شد دو هفته اول تعطیلات تابستانی را با هم برای وقتگذرانی در محله مان  فوتبال بازی می کردیمیک هفته بعد را هم هفت سنگ و یک هفته بعد را هم به تیله بازی می پرداختیم البته ماسه نفر تنها نبودیم بلکه تمام بچه های محل را هم جمع می کریدم و این سه ماه تعطیلیرا هر ماهش را به بازی های جور واجور می گذرانیدم و از این کار هم راضی بودیم تااینکه یک روز خانواده ای که معلوم بود از شهر به روستای ما آمده بود به محله ماآمد . البته با این که پسرشان شهری بود ما پیش خود فکر می کردیم که او حتماً خودشرا برای ما خواهد گرفت و ممکن برای ما به علت اینکه شهری است (خودشو طاقچه بالابذاره) ولی اینطور نبود هم خودش و هم خانواده اش خیلی آدم ها خوبی بودند و مدام بهما احترام می گذاشتند و اگر هم به کمک احتیاج پیدا می کردیم آنها اولین نفر بودندکه به همه کمک می کردند.

خلاصه یکروز البته ازتعطیلات تابستانی آمد و پیشنهادی به ما داد و گفت: بهتر نیست اوغات فراغتمان رابیهوده حدر ندهیم و از آن به نحو احسن استفاده کنیم؟!

منهم گفتم: خب مثلاًچیکار کنیم؟!.

گفت: به نظر من بهکلاس های فنی حرفه ای رفته و کارهای فنی یاد بگیریم تا در آینده بتوانیم از اینکارها پول در بیاوریم هم چیزی یاد می گیریم و هم بی کار نمی مانیم.

ما اولش با نظر او مخالفتکردیم ولی بعد که خوب فکر کردیم دیدیم بد هم نمی گوید هم یه حرفه ای یاد می گیریمو هم پولی در میاوریم . بنابراین باکاراش موافقت کردیم . با اینکه اولش تو کارخیلی خرابکاری می کردیم و جنس هائی که استاد ها برای یادگیری در اختیارمون میگذاشتند و داغونشون می کردیم ، ولی در آخر کارها را خوب یاد گرفتیم . البته آن سالنتوانستیم پولی دربیاوریم ولی در سال های دیگر اولش برای هم محله ای ها مثلاًماشین لباس شوئی و یا جاروبرقی و حتی سماور برقی یا گازی را برایشان تعمیر میکردیم و پول کمی می گرفیتم و از سال های بعد وقتی به سن قانونی رسیدیم و درسمان همتمام شد هر سه یه مغازه اجاره کردیم و مشغول به تعمیر هر نوع ماشینی که قبلاًبرایتان گفتم شدیم واتفاقاً حسابی کارمون گرفت و پولدار شدیم و بعد ها هرکدامجداگانه برای خود مغازه ای اجاره کرده و به کارمان ادامه دادیم.

(مادرشوهرناقلا وعروس زرنگ)

(مادرشوهر زرنگ وعروس ساده)

(پا را به اندازه گلیم دراز کردن)قسمت دوم

هم ,کردیم ,ای ,های ,ها ,سه ,می کردیم ,را هم ,و هم ,و از ,کردیم و

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Jennifer's notes دیجی رایانه Juanita's style reytreadtodi UUbs tingmismamens دانلود آهنگ و مداحی جدید 95 دانلود رایگان کتب، نمونه سوالات و جزوات ریاضی مقاطع عالی lobirthranet otzifoundpunc