محل تبلیغات شما

(مادرشوهر زرنگ وعروس ساده)

یه روز تعطیل دیگهوگوش دادن به رادیوویه نمایش جالب دیگه. که اونهم دربارۀ عروس ومادرشوهربود.

یکروز عروسی میاد پیشمادرشوهرش وبهش میگه: مامانجون میشه چند تا ازغذاهائی که باب میل شوهرم هست وبهمیاد بدی؟.البته من همه نوع غذائی بلدم درست کنم.ولی نمی دونم کدومش غذای موردعلاقۀ شوهرم هست؟!.میشه یادم بدین؟.

مادر شوهر هم هرغذائی را که پسرش دوست داشت به عروسش یاد می دهد وعروس هم در آخر کار که تمام میشد(البته غذا توسط مادر شوهرآماده می شد)میگفت:ای بابا من که این غذارو خودم بلد بودم.

خلاصه که هروز کارعروس همین بود.که از مادرشوهرش سوء استفاده کندو درآخر کار را به نفع خود تمامکند.

یکروز مادرشوهربهعروسش میگوید:اینبار باید خودت با دست خودت غذا برای شوهرت بپذی وکمی هم به قولشما جونا چاشنی عشق بهش اضافه کنی.اول خورشت را اینجوری درست می کنی .

عروس:آره بلدم بعدشچیکار کنم؟!.

مادرشوهر:حالا نوبتبرنج وقتی حسابی پختابکشش می کنی بعد خورشت را لابه لای برنج می ریزی.ودرآخر قبلاز اینکه درش را بگذاری یک خشت خام برای خوشمزه وخوش عطر شدنش روی برنج می گذاریودرش را خوب محکم میبندی.ومیگذاری برنج خوب دم بکشه.

عروس هم طبق گفتۀمادرشوهرش هرکاری را که بهش گفته شد انجام داد ؛وقتی دیگ برنج را سر سفرهآورد.درش را که برداشت همچین بوی بد ازش بلند شد که (نگو، نپرس)چون خشت خام شلشده وتمام برنج پراز گل ولای شده بود ودیگر قابل خوردن نبود.شوهرش بهش گفت:ایندیگر چه کوفتیست که جلوی ما گذاشتی.منکه فکر میکنم که سیر هستم ومیلی به خوردناین غذا ندارم و.زن گفت: تقصیر من نیست مادرت گفته اینکارو بکن تا غذا خوشمزهبشه.من از کجا می دونستم که اینجوری میشه!!.

مادرشوهر:آخه پسر جونتو که زنتو میشناسی که خیلی پر ادعاست هردفعه از من می خواست برات غذا درست کنموخودش هم بهم کمک نمی کردومدام میگفت خودم بلدم و.در صورتی که اصلاًهم هیچی بلدنیست .وبا این حرفهاش منو کُفری کردو منم تلافیش رو سرش درآوردم.تا اون باشههی الکی نگه بلدم،بلدم.

هیچی دیگه اونشبغذائی برای خوردن نداشتند ومجبورشدند.مثل قدیمها نون وخربزه بخورند تا سیرشوند.

(مادرشوهرناقلا وعروس زرنگ)

(مادرشوهر زرنگ وعروس ساده)

(پا را به اندازه گلیم دراز کردن)قسمت دوم

برنج ,هم ,غذا ,مادرشوهر ,عروس ,غذائی ,را که ,برنج می ,درش را ,می کنی ,خورشت را

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

kerssynchpartemp Wholesale Sculpture Headstones Online,Granite Flower Gravestones,Lead Lettering Headstones تکنولوژی مطالب اینترنتی efinenfai دکل مهاری خود ایستا |دکل مهاری g45 | دکل مهاری g35 خط قرمز cheapjuicycouture dustzhouselle spamalaral