محل تبلیغات شما

(طنزک عیدانه سال 99)

این قسمت

(رسم مهمان نوازی شب عید)

یادم میاد آنوقتها کهکمی بچه تر بودیم وقتی می خواستیم به عید دیدنی خانۀ فک و فامیل برویم یک هفته قبلاز عید که می شد مادرم اول رسم مهمان نوازی از مهمان ها را به ما یاد می داد بعدهم نوبت ما که می شد می خواستیم بریم مهمانی خانۀ فامیلها به ما گوش زد می کرد کهبچه ها یادتون باشه وارد خانه که شدید به همه با احترام خاصی سلام و احوالپرسی میکنید بعد از چند دقیقه که گذشت میزبان که خواست از شما پذیرائی کنه حالا یه میوهباشه یا آجیل و شکلات و شیرینی و . فرقی نمی کنه، تا به شما تعارف کردند هولنشدی و سریع برداریداول بگویید: نه مرسی دستتان درد نکند، من میل ندارم، بار دومهم نه و بار سوم که به شما اصرار کردند که بردارید ، آنهم فقط به یک دست (د دستینه ها به آنها بر می خورد) میه یا هر چیزی که بود آنهم فقط یکی برمی دارید . فکرنکنند که هولید و نخورده اید.

من که از همه کوچکتربودم پریدم وسط حرف مادر و گفتم: آخه مامان اگر وایسیم تا اونا دوباره تعارف کنند، یا اینکه اومدیو تعارف و یکبار کردند اونوقت ((چه خاکی به سرمون بریزیم ))؟! .تازه شما می گید از هر کدام یکی حالا میوه و شیرینی را خب می شه اینکارو کرد ولیآجیل و چی فقط یدونه. آخه میون آنهمه بادام و پسته و فندق و تخمه کدومو برداریماینکه خیلی مشکله.آخه من دلم از همه اش می خواد.

مادرم گفت: بچه نترسآجیل و کاسه ، کاسه جلوتون می ذارند تازه اون هم باید خودت جلوی شکمتو بگیری کهدرجا همه اش را تمام نکنی . تازه وقتی میوه یا شیرینی برداشتی بین آنها حداقل 5تا 10 دقیقه فاصله بذاری و بعد بری سر آجیل و.اونهم خیلی آروم . به موقع آبرومونو نبری تند،تند، بخوری هم دلت درد می گیره هم جلو اونا آبرومون میره و پیشخودشون فکر می کنند که ما (( از قحطی فرار کرده ایم))و.

داداشم که کمی بزرگتراز من بود گفت : آخه مامان اگر بین هر کدوم از خوراکیها انقدر فاصله بدیم کهنمیشه!!. مگه شما نگفتید ، هرکجا بریم فقط نیم ساعت بیشتر نمی شینیم و زود پامیشیم ، بریم خانۀ فامیلای دیگه ؟! . اینجور که سر انگشتی هم حساب کنید 5 الی 10دقیقه به تعارف ها می گذرد و 5 الی 10 دقیقه هم به خوردن و فاصله بین خوراکیهاو. تازه 5 الی 10 دقیقه هم به حرف زدن و بازی ما بچه ها با بچه های آنها میگذرد.با این وضع تا برسیم باید زود پاشیم بریم یعنی تا گفتیم سلام باید بگیمخداحافظ.

خلاصه مادرم گفت: مناین چیزا حالیم نمی شه!!. همین که گفتم،احترام حفظ آبروی ما یادتون نره دیگه بسهباید برم به کارهام برسم 100 تا کار دارم.

(مادرشوهرناقلا وعروس زرنگ)

(مادرشوهر زرنگ وعروس ساده)

(پا را به اندازه گلیم دراز کردن)قسمت دوم

هم ,ها ,بچه ,، ,دقیقه ,تعارف ,10 دقیقه ,آجیل و ,مهمان نوازی ,الی 10 ,5 الی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

certleboutsurp جنگل،زیباترین جلوه طبیعت (حفظ و نگهداری آن وظیفه همگانی است) loaprogperve گلچین مطالب وب مجله دانشجویی برنامه ریزی Robert's page لاغر شو مرجع مواد شیمیایی صنعتی Joey's site از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر